Orbán kész a vitára Gyurcsánnyal
A Fidesz elnöke elfogadja a miniszterelnök kihívását a számpárbajra. Orbán Viktor a Magyar Rádiónak elmondta: neki a pénteki időpont is megfelel, amikor amúgy is találkoznak a rendszerváltás utáni miniszterelnökök a parlamentben. A pártelnök szívesen részt vesz egy nem kampányjellegű, az ország érdekét szolgáló beszélgetésben.
A miniszterelnök délelőtti parlamenti beszédében hívta ki számpárbajra a Fidesz elnökét. Gyurcsány Ferenc napirend előtt elmondta, hogy az elkövetkező két hétben bármikor kiáll Orbán Viktor ellen egy televíziós vitában.
Minden ügyben, ami az ország dolgát szolgálja, a miniszterelnök úr mindig számíthat rám - reagált Orbán Viktor. Ha segítségre van szüksége, mindig állok a rendelkezésére - mondta. Csak arra kérem, hogy ne értelmetlen és fölösleges vitákra fecséreljük el az erőket, hanem az ország szempontjából fontos dolgok megbeszélésére. (MR)


