A 22 egészségbiztosítási pénztár vezérigazgatója közül közel öten vezettek hosszabb-rövidebb ideig kórházat, hárman kórházi orvosként dolgoztak, többségüknek orvos végzettsége van. A Fejér megyei pénztár élére Müller Katalin került, aki Matejka Zsuzsannával, az egészségügyi miniszter kabinettfőnökével és Somody Imre egészségügyi és gyógyszeripari vállalkozóval együtt társtulajdonos az eMeRGency VitaL Gyógyszertár-üzemeltető Kft.-ben.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei pénztárat Pintérné Gönczi Ágnes vezeti, aki ellen tavaly névtelen feljelentés alapján indított eljárást a fideszes többségű megyei közgyűlés, majd végül formálisan közös megegyezéssel távozott a Jósa András Kórház éléről. A Vas megyei pénztár első emberének neve pedig Molnár Lajos távozása után felmerült az egészségügyi miniszteri poszt várományosaként is.
A múlt hét végén az MSZP pártelnökségi ülést tartott Siófokon, az ünnep utáni első munkanapon a szocialisták és a liberálisok is frakcióülésen egyeztettek, majd koalíciós összejövetelen próbálnak közös nevezőre jutni. A hét végére pedig összehívták az MSZP országos pártértekezletét, amelyen legkésőbb kimondják a döntő szót.
Az SZDSZ ragaszkodik a magántőke bevonásához - szögezte le Kóka János, a liberálisok elnöke -, ellenkező esetben kiszállnak a koalícióból. Sőt Mihályi Péter, a párt egészségpolitikusa már azt pedzegeti, vissza kellene térni az origóhoz, és az általuk eredetileg javasolt, tisztán üzleti alapon álló tb-reformot megvalósítani. E szerint megmaradna az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, s mellette, konkurensként alakulnának üzleti biztosítók, lehetővé téve a valódi "népszavazást", hogy tudniillik ki-ki választhatna, hogy az állami vagy a magánintézettel akar-e szerződni.
"Nem lehet értelmes üzleti tervet tenni egy ilyen befektetés mögé" - mondta a HVG-nek név nélkül egy biztosító szakértője, aki szerint az elmúlt másfél évben sem a kormány, sem a minisztérium nem vette komolyan a pénztártörvénnyel szemben megfogalmazott kritikájukat, gondolván, hogy ezzel csak az árakat akarják lenyomni.
Mindezek ismeretében azzal már a népszavazás előtt is számolni kellett, hogy nem mindegyik megyéért fognak befektetők licitálni, most viszont előállhat az a helyzet, hogy a 22 pénztár többsége az állam nyakán marad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.