BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Haladék az autóiparnak

Nem kell valamenynyi új jármű szén-dioxid-kibocsátását 130 g/km-re csökkenteniük az európai autógyártóknak 2012-re – engedtek az Európai Bizottság terveiből az EP és a tagállamok képviselői.

A válságra hivatkozó kompromisszum értelmében 2012-ben az új autók 65 százalékának kell csak megfelelnie ennek a követelménynek, a 100 százalékos arányt pedig 2015-re kell elérni. A nem teljesítőknek büntetést kell fizetniük, ez sok esetben még mindig jobban megérheti, mint végrehajtani a fejlesztéseket.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.