Még nem vonja ki ösztönzőit az EKB
A konferencián felszólaló jegybanki vezetők szerint az ösztönzők kivonását akkor kezdik majd meg, ha a gazdasági növekedés felfutásával az inflációs nyomás is megjelenik.
Az inflációs nyomást nem fokozó monetáris politikai intézkedések azonban még a kamatemelések megindulását követően is érvényben maradhatnak a szükséges ideig.
Jürgen Stark, az EKB igazgatótanácsának tagja szerint a jegybank élénk figyelemmel kíséri azokat a tényezőket, amelyek fordulatot jelezhetnek a gazdasági ciklusban.
A fordulat azonosítása azonban nem könnyű - tette hozzá. A gazdasági kilátások ugyanis bizonytalanok, ráadásul az is valószínűnek tűnik, hogy a válság utáni időszak potenciális növekedési rátái elmaradnak majd a korábbiaktól.


