BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Számháború a minimálbéreken: terítéken a jövő évi bérek

Lehullhat végre a lepel a jövő évi bérek mértékéről, az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ülésén ugyanis ma újból egymásnak feszül a munkáltatói és a munkavállalói oldal.

Mint ismert, a legutóbbi tárgyaláson hosszas, zárt ajtók mögötti megbeszélés után csupán hajszálnyi nézeteltéréssel álltak fel az asztaltól a felek, konkrét számokról azonban nem voltak hajlandók nyilatkozni.

Azonban lapunk úgy tudja, a minimálbért illetően több mint 73 500 forintos megállapodásról szóló szerződés alatt száradhat majd meg a tinta. Egy – a neve elhallgatását kérő – informátorunk szerint azonban a munkáltatói és a munkavállalói oldal eredetileg is ezt a mértéket kívánta elérni a hónapokig tartó színjáték mögött.

Képmutatás, vagy sem, szépen felépített tárgyalássorozatnak lehettünk az idén szem- és fültanúi. Kezdve azzal, hogy az OÉT történetében mint még soha ilyen korán, már szeptember 8-án napirendre került a jövő évi bérek tárgyalása. A munkavállalói oldal nem sokat teketóriázott, a jövő évi minimálbér összegére 80 ezer forintos ajánlatot tett, míg a garantált bérminimum mértékét a legkisebb bér 122 százalékában állapította volna meg.

További részletek a holnapi Világgazdaságban!

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.