BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Profitkorlát a biztosítóknak

A biztosítóknak a díjbevételek legalább 80-85 százalékát egészségügyi szolgáltatásokra kell fordítaniuk – egyebek mellett ezt írja elő az az utolsó pillanatban kidolgozott módosítás, amelynek köszönhetően összejött az amerikai szenátusban az egészségügyi reformcsomag elfogadásához szükséges hatvan szavazat. A módosítások között szerepel az is, hogy az állami támogatásokat nem fogják terhességmegszakító beavatkozásokra fordítani, illetve hogy a 200 ezer dollár feletti jövedelmek után 0,5 helyett 0,9 százalékos járulékot szednek az időseket ellátó Medicare finanszírozására.

A hétfőre virradóra megtartott szavazást a december 24-re várt végszavazásig még további előzetes voksolások követik a washingtoni felsőházban, s az ünnep után indulhat a szenátusi és a korábban jóváhagyott képviselőházi törvényszöveg összefésülése. A két tervezet lényegi pontokon eltér egymástól. Az alsóháziban szerepel például egy szövetségi tulajdonú egészségbiztosító létrehozása; a szenátus ehelyett államonként létrehozandó „biztosítási tőzsdéktől” várja a nagyvállalati biztosítóprogramokból kimaradó, ugyanakkor a szegényeket ellátó Medicaidre nem jogosult polgárok biztosítását. Utóbbi program jogosultsági körét is bővítenék, és mindezek révén a lakosság szinte teljes köre részesülne egészségügyi ellátásban.

A két ház közötti egyeztetés eredményeként valószínűleg a szenátusi változat győz majd, miután a felsőházban olyan nehéz volt összehozni a szükséges többséget, hogy azt aligha fogják kockára tenni a demokrata vezetők. A reformtól a piacon lévő biztosítótársaságok 31 millió új ügyfélre, a kórházak sürgősségi részlegei kevesebb biztosítás nélküli esetre, a lakosság jobb ellátásra, az állam pedig alacsonyabb költségekre számít. Reuters

Sikeres volt a gyógyszerlobbi

Nem szerepelnek az egészségügyi reformtervben a gyógyszerárak letörése szempontjából kulcsfontosságú importkönnyítések, mert a Fehér Ház nem akarta, hogy a gyógyszergyártók megvonják támogatásukat a tervezettől. Barack Obama azonban elkötelezett a könnyítések mellett, ezekről külön jogszabály intézkedik majd – közölte a Fehér Ház.

A vényköteles orvosságok a világ legtöbb országában olcsóbbak, mint az USA-ban.

A vényköteles orvosságok a világ legtöbb országában olcsóbbak, mint az USA-ban.-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.