BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Többet kell dolgozniuk a franciáknak

Nincs más megoldás a francia nyugdíjrendszer finanszírozási problémáinak megoldására, mint az, hogy az emberek tovább dolgozzanak - jelentette ki Xavier Darcos munkaügyi miniszter egy szentátusi vita során.

A miniszter emlékeztetett rá, hogy jelenleg 1,8 járulékfizető jut egy nyugdíjasra, és az előrejelzések szerint ez a szám a jelenlegi trend folytatódása esetén tíz éven belül 1,5-re, 2050-re pedig 1,2-re csökken. Tíz nyugdíjasból egy azonban már a mostani évtől kezdve sem finanszírozható - tette hozzá.

Az idei évre tervezett nyugdíjreform előkészítésével megbízott Darcos elmondta, hogy a nyugdíjak összegének csökkentése elfogadhatatlan lenne, a járulékok pedig már most is a legmagasabbak Európában. Így aztán "kertelés nélkül állítom, hogy egy olyan országban, amelyben a várható élettartam évente négy hónappal emelkedik, nincs más megoldás, mint hosszabb ideig dolgozni" - idézi a minisztert a Figaro.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.