Keddtől lehet jelentkezni 8,1 milliárd euróra
Az Európai Bizottság szerdán jelentette be a hetedik keretprogramon belüli utolsó, minden eddiginél nagyobb, kutatási projektekre irányuló pályázati felhívását. Összességében 8,1 milliárd euróval fogják támogatni az olyan projekteket és elképzeléseket, amelyek Európa versenyképességének növelését szolgálják, s amelyek olyan kérdésekkel foglalkoznak, mint az emberi egészség vagy a környezetvédelem, valamint új megoldásokat kínálnak az urbanizációval és a hulladékkezeléssel kapcsolatos, egyre nagyobb problémákra.
Az EU valamennyi tagállamában és a partnerországokban bejegyzett szervezetek és vállalkozások rendelkezésére álló támogatás az EU által 2013-ra javasolt kutatási költségvetés (10,8 milliárd EUR) legnagyobb részét teszi ki.
„Amennyiben Európa a 21. században is versenyképes kíván maradni, mindenképpen támogatnunk kell a kutatást és innovációt, amely nem csak most, de a jövőt tekintve is a növekedés és munkahelyteremtés kulcsa. Az uniós támogatásokért folyó magas színvonalú verseny biztosítja, hogy az adófizetők szűkös pénze a legjobb és a legtöbb értéket jelentő projektekbe legyen befektetve” – kommentálta a bejelentést Máire Geoghegan-Quinn kutatásért, az innovációért és a tudományért felelős biztos.
A pályázati (ajánlattételi) felhívások többségét július 10-én teszik közzé. Néhány további, konkrét pályázati felhívás közzétételére az ősz folyamán kerül majd sor.


