BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevesebb pénz jut a szlovákiai betegekre?

A betegek sínylik majd meg a szlovák egészségügy költségvetésének csökkentését, állítják a szlovákiai magán egészségbíztositók, a Pozsonyban megjelenő Új Szó szerint. A szlovák állam ugyanis az ideinél kevesebbet akar forditani az egészségügyre, az azonban már biztos, hogy a vállalkozók janujrtól többet fognak fizetni.

A jövő évi költségvetés-tervezet 7,6 százalékkal, mintegy 100 millió euróval nyirbálja meg az egészségügyi kiadásokat. A szlovák kormány ezzel elsősorban nem a szaktárca költségvetését csökkenti, hanem az egészségügyi ellátás költségeiből farag le: a 100 millió eurós csökkenés 90 százalékát - több mint 90 millió eurót - éppen az egészségbiztosítóktól veszik el.

Ezenfelül a szlovák kormány ugyancsak az egészségügy bevételeinek, az egészségbiztositási járulékok csökkentésével akarja kárpótolni a munkaadókat a minimálbér 380 euróra való növeléséért. Az Új Szó szerint a szlovákiai egészségbiztosítók tavaly mintegy 140 millió euróval költöttek többet a betegellátásra, mint egy évvel korábban. Pedig már tavaly is mintegy 81 millió euróval csökkent a szlovák állami hozzájárulás nagysága.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.