Plusz 2,7 milliárd IMF-hitelt kaphat Ukrajna
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz áprilisban kötött 17 milliárd dolláros hitelprogram következő 2,7 milliárd dolláros részletének átutalásáról december 9. és 18. között folytat tárgyalásokat az IMF küldöttsége az ukrán kormány képviselőivel. Ukrajna a hitelkeretből eddig már két részletben 4,6 milliárd dollárt vett fel.
Az IMF küldöttsége legutóbb novemberben járt Kijevben, de a tárgyalások akkor nem vezettek eredményre. Kijev még az év vége előtt számított a következő részlet átutalására, a választások miatt azonban az IMF az új ukrán kormány hivatalba lépéséig a tárgyalásokat elhalasztotta.
Pénteken az ukrán jegybank bejelentette, hogy devizatartalékát egy évtizede első alkalommal 10 milliárd dollár alá csökkentek.
Szeptemberben az IMF arra figyelmeztetett, hogy ha a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus a jövő évre is áthúzódik, Ukrajnának újabb 19 milliárd dolláros támogatásra lehet szüksége.


