Mappát másolni vagy fájlokat tömöríteni jobban tudunk, mint a többi országban, ugyanakkor olyan bonyolultabb feladatokban már rosszabbak vagyunk, amelyekhez magasabb szintű ismeret kellene. A magyar felhasználók gyengébbek az EU-átagnál az alapvető Excel-függvények készítésében, nyomtatók vagy más eszközök csatlakoztatásában és telepítésében vagy a fájlok pendrive-ra vagy más eszközre való áthelyezésében.
A legnagyobb lemaradásunk a szoftverek konfigurálásában és a prezentációk készítésében van – állapítja meg a tanulmány. Nemcsak a lakosság, de a hazai vállalati szektor sem teljesít jól. Nemzetközi összehasonlításban a vállalati erőforrás-tervező rendszerek Magyarországon még kevésbé számítanak elterjedtnek: az ilyen rendszerrel rendelkező hazai vállalkozások aránya 2014-ben 17 százalék volt, mintegy fele az EU átlagának.
Ezzel szemben az ügyfélkapcsolat-kezelő rendszerek használata uniós szinten sem terjedt el széles körűen. Az ügyfélinformációkat az uniós vállalkozások kevesebb mint harmada gyűjtötte rendszerszerűen, az így szerzett információkat pedig ötödük elemezte. A magyar arány mindkét esetben az EU-28 átlagának a felét érte el. A hazai vállalkozásoknál tavaly mind a vállalati erőforrás-tervező rendszerek, mind az ügyfélkapcsolat-kezelő rendszerek alkalmazása stagnált 2013-hoz képest.
Tavaly a magyar lakosság 12 százaléka vett igénybe felhőalapú szolgáltatásokat, miközben az EU-átlag 20 százalék feletti. Az elektronikus ügyintézésben azonban az unió előtt járunk. 2014-ben az uniós lakosság 47 százaléka lépett kapcsolatba elektronikus úton közhivatalokkal vagy közintézményekkel, ami 6 százalékponttal több az egy évvel korábbinál. Magyarországon ugyanez az arány 49 százalék volt, először haladta meg az EU átlagát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.