Magyarország 106 százalékos teljesítéssel zárta a 2007–2013-as európai uniós fejlesztési időszakot – jelentette ki Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség államtitkára a fejlesztési ciklus gazdaságpolitikai mérlegéről tartott, a tárca által szervezett konferencián. Ebben az időszakban összesen 8700 milliárd forintnyi uniós forrás érkezett, amelynek az okos felhasználása Vitályos szerint kihívás elé állította az országot.
Az államtitkár elmondta, hogy a fejlesztéspolitikát többször is átalakították: az első nagy revízió a 2010-es kormányváltáskor volt, majd 2013–14-ben az intézményrendszer hatásfokát tökéletesítették. Hozzátette, hogy a módosítások előtt a kifizetések átlagban heti 5,5 milliárd forintot tettek ki, a fejlesztési ciklus végén pedig már a heti 200 milliárd forintot is elérték.
Nemzetközi összehasonlításban a bruttó hazai termékhez viszonyítva Magyarországon voltak a legnagyobb hatással a gazdaságra az uniós források – jelentette ki Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. Hozzátette: egy-egy erőteljesebb kifizetési évben a felhasználás mértéke elérte a GDP 4-6 százalékát is, valamint ebben az időszakban 1000 forintnyi uniós forrásra 501 forint GDP-hatás jutott.
Corina Cretu, az Európai Unió regionális politikáért felelős biztosa videóüzenetében kiemelte: Magyarországon az uniós támogatások a közkiadások több mint felét teszik ki, a 2014–2020-as időszakban 25 milliárd eurót (310 forintos euróárfolyamon számolva 7750 milliárd forintot). Elégedetten nyugtázta, hogy a források hatvan százalékát gazdaságfejlesztésre fordítják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.