BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Júniusban indul a diákmunkaprogram

A több mint kétmilliárd forintos keretköltséggel futó kezdeményezés célja, hogy a fiatalok korai munkatapasztalatot szerezzenek.

Idén is elindítja a Nyári diákmunka elnevezésű központi munkaerőpiaci programot a Nemzetgazdasági Minisztérium. A több mint kétmilliárd forintos keretköltséggel futó kezdeményezés célja, hogy a fiatalok korai munkatapasztalatot szerezzenek, munkajövedelemhez jussanak, és az is, hogy megelőzhető legyen a fiatalkori inaktivitás. A rendelkezésre álló összegből előreláthatólag idén is mintegy 30 ezer diák juthat munkalehetőséghez.

Fotó: Balázs Attila

A június 18-án induló programban a foglalkoztatást biztosító – és így támogatható – munkáltató a területi, települési önkormányzat, illetve annak önkormányzati alaptevékenységet végző intézménye és az ágazati munkaerőhiány kezelése érdekében a mezőgazdaság és a vendéglátás területén működő vállalkozás is lehet. A célcsoportba tartozó személyek munkaviszonyban történő foglalkoztatása esetén a fizetés és a ténylegesen lerótt szociális hozzájárulási adó együttes összegét 100 százalékban megtérítik a foglalkoztatóknak.

A kétpilléres program keretében, az önkormányzatoknál való elhelyezkedéskor a diákok legfeljebb két és fél hónapos (2018. július 18. – 2018. augusztus 31.), maximum napi hatórás foglalkoztatása támogatható.

A dotáció megállapítása során havi munkabérként a szakképzettséget igénylő munkakör esetében havi 135 375 forint, szakképzettséget nem igénylő munkakör esetében pedig 103 500 forint vehető figyelembe, ezen összegen felül téríthető meg a szociális hozzájárulási adó. A napi hat óránál rövidebb munkaidőben történő foglalkoztatás esetén a támogatási összeg arányosan csökken.

A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.