Tovább épül az M4-es gyorsforgalmi
Már folyamatban van az M4-es gyorsforgalmi út Abony–Szolnok közötti szakaszának kivitelezésére vonatkozó közbeszerzési eljárás – közölte képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára. Tájékoztatása szerint az érintett vonalon a konkrét munkálatok várhatóan az év közepén kezdődnek meg, befejezésüket pedig 2021 végére várják.
Az ITM államtitkára emlékeztetett, hogy az M4-es gyorsforgalmi út megépítése a kormányzat által támogatott projektek között szerepel, az útvonal M0-s autóút és Szolnok közötti része több kivitelezési szerződés keretében, illetve több ütemben valósul meg. Hozzátette, hogy az Abony–Törökszentmiklós közötti szakasz előkészítése zajlik. Az M4-es Albertirsát és Ceglédet összekötő vonal mintegy 8,1 kilométer hosszú szakaszát – Ceglédbercel és Cegléd között – tavaly augusztusban adták át. A további részek kivitelezése folyamatban van, a munkálatok tervezett befejezése 2019 vége. Hasonló határidővel zajlik a Cegléd–Abony, valamint a Pilis–Albertirsa közötti úthálózat építése is.
Az M4-es gyorsforgalmi út a fővárost és a Nagykerekinél lévő határátkelőt kötné össze úgy, hogy az ország egyik legnagyobb forgalmú, balkáni irányú útvonala négysávossá válna. Az első, 12 kilométeres szakaszt még 2005-ben nyitották meg, a további beruházás azonban később lekerült a napirendről. 2010 után ismét megkezdődött az M4-es építése Szolnok felé, az építkezés 2015-ben uniós elszámolási problémák miatt leállt, majd új koncepció alapján újraindult.


