BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BUX némileg csökkent

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 182,27 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel zárt szerdán.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 182,27 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 43 599,69 ponton zárt szerdán.

  • A Mol 4 forinttal, 0,14 százalékkal 2930 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,07 százalékkal 14 310 forintra nőtt, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,68 százalékkal 439 forintra csökkent, forgalma 449,7 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,53 százalékkal 5810 forintra esett, forgalmuk 2,2 milliárd forintot ért el.
  • A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3889,77 ponton zárt szerdán, ez 52,13 pontos, 1,32 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva. A részvénypiac forgalma 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

    Baráth Tibor, az Erste Befektetési Zrt. vezető üzletkötője elmondta, hogy a nemzetközi hangulat továbbra is alapvetően pozitív. Az európai piacok emelkedtek, miután Donald Trump amerikai elnök megint jelezte, hogy szerinte csak az utolsó simítások hiányoznak az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodáshoz. Megjegyezte, hogy az amerikai piacok csütörtökön zárva lesznek a Hálaadás napja miatt, pénteken pedig a Black Friday miatt rövidített nap lesz, ami pozitívan hathat az európai börzékre.

    Fotó: Kallus György / VG

    Arról, hogy a magyar piac az előző naphoz hasonlóan csökkent, azt mondta,

    a keddi esést még rá lehetett fogni az MSCI átsúlyozásra, ami miatt elsősorban a Mol és a Richter esett. Szerdán azonban tovább csökkent a magyar börze, az elmúlt időszakhoz képest viszonylag alacsony forgalom mellett.

    Kiemelte, hogy a Richter ára a bejelentett jó hír (a társaság licencpartnere, a Mochida Pharmaceutical bevezette a japán piacra a Richter bioszimiláris teriparatride készítményét) ellenére tovább csökkent. A vezető üzletkötő úgy vélte, a piaci szereplők már érzik, hogy hamarosan véget ér a cég saját részvény vásárlása, és nem akarták megvárni, amíg ezt bejelentik.

    A Richter mellett az Opust emelte még ki, amely felgyorsulva esik, szerdán 6,36 százalékos csökkenéssel zárt, több mint 300 millió forintos forgalom mellett.

    A vezető üzletkötő szerint a forint tartós gyengülésének is szerepe lehet abban, hogy a magyar piac lemaradó volt a napokban. Akiknek dollárban vagy euróban kell elszámolniuk, nem éri meg magyar részvényt vásárolni, ha más részvényeken ugyanannyit kereshetnek devizakockázat nélkül – mutatott rá

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.