BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megőrültek Nádlerért a gyűjtők az Arténál

A karácsony előtti időszak általában a legerősebb a műkereskedelemben, de most talán még a szokásosnál is intenzívebb vásárlási kedv jellemzi a gyűjtőket. A grafikákra, érmekre és illusztrált könyvekre szakosodott Arte Galéria és Aukciós Iroda december 5-én tartotta az utolsó idei aukcióját, több esetben hosszú licitharcok után, nagy áremelkedésekkel keltek el tételek. Az árverés zárt ajtók mögött zajlott, de a galéria saját YouTube-csatornáján is közvetítette, licitálni pedig az Axioart felületén lehetett. A legmagasabb leütési árat, 1,2 millió forintot Nádler István 1991-es Négy szín – gesztus című akvarellje érte el, amely 130 ezer forintról indult. A meglehetősen alacsony kezdőárat az indokolta, hogy restaurálásra szorul a kép, ez viszont nem igazán zavarta a licitálókat. Nagy küzdelem folyt a 18. századi wa­lesi tájképfestő, Richard Wilson kis méretű, kifejezetten rossz állapotú olajfestményéért. Végül 8 ezer helyett 100 ezer forintért vitte el valaki. A kép felújítás után sokat érhet, már ha valóban Wilson festette, akit a jegyzett brit művészek között tartanak számon, és a Royal Academy (Királyi Művészeti Akadémia) egyik alapító tagja. Meglepetésre erős érdeklődés mutatkozott Szász Endre képeire is, pedig az elmúlt évtizedekben szinte eladhatatlanok voltak a művei.

Jaschik Álmos gyönyörű ceruzarajza, a Téli éjszaka alacsony szintről, 70 ezer forintról indult, és csaknem félmilliónál állt meg. A Tudósok zenekarból ismert Bada Dada képeiért is többen versengtek, ezenkívül a szentendreiek is népszerűek voltak: FeLugossy László kollázsáért például 120 ezer forintot adtak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.