J. J. | A hazai aukciós piacot is az online formákra való áttérés jellemezte tavaly a leginkább, úgy tűnik, a közönség jól fogadta a világhálón lebonyolított aukciókat. A legtöbben az Axioart platformját használták, a piacvezető házak közül a Virág Judit Galéria saját felületet fejlesztett, a Kieselbach Galéria pedig a private sales felé terelte ügyfélkörét a karácsonyi árverés helyett.
Ahogy a nemzetközi színtéren, itthon is felértékelődött a kortárs művészet, azonban nem a feltörekvő kategória, hanem a klasszikusok mezőnye. Ezt jól mutatja a 2020-as aukciós toplista. Tihanyi Lajos 95 milliós festménye nem csak a Virág Judit Galéria és Aukciósház december 19-i téli online aukciójának sztártétele volt, a teljes év legdrágább műtárgyának mondhatja magát. Az 1917-ben készült akttanulmányt a festő is a legkedveltebb művei közé sorolta, ezúttal a Korda-örökösöktől került kalapács alá, és 80–120 millió forintos becsértékkel indult. A lista második és harmadik helyét Munkácsy Mihály foglalja el. Nem csoda, hiszen neki erős gyűjtőköre van. Az óévben több tételt is árvereztek tőle, közülük kettő is 1873-ban, Munkácsy egyik legtermékenyebb évében született, és mindkettő leütési ára 90 millió forint lett. A negyedik helyre Kádár Béla ért be, az ötödik és hatodik hely Vaszary Jánosé, aki a magyar aukciók állócsillaga. Scheiber Hugó a hetedik, a nyolcadik–kilencedik helyen 50-50 millió forintos leütési árral Galimberti Sándor nagybányai falusi képe és egy újabb Munkácsy-festmény osztozkodik. A tizedik a listán a hazai kubizmus egyik ritka darabja, Szobotka Imre festménye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.