BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Széchenyi Kártya Program: döntött a kormány, kibővítik a MAX Plusz keretét

Négy intézkedésről született határozat, amelyeket januártól hirdetnek meg, érdemi és jelentős segítséget nyújtva a hazai kkv-knak stabilitásuk megőrzéséhez, versenyképességük megerősítéséhez és teljesítményük növeléséhez. A kormány célja, hogy a beruházási rátát a GDP-hez mérten 25 százalék fölötti szinten tartsa – ezt szolgálja a Széchenyi Kártya Program mostani bővítése is, amely hozzájárul új fejlesztések megindításához, a zöld átállás elősegítéséhez.

Az idei az inflációcsökkentés, a 2024-es a növekedés helyreállításának az éve, így a dinamikus gazdasági bővülés, valamint a magyar kkv-k további megerősítése érdekében a kormány nevében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a Széchenyi Kártya Program MAX Plusz újabb kibővítéséről döntött – írja közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).

Busy,Highway,With,Fast,Moving,Vehicles,In,Beautiful,Sunset,In
A maximálisan felvehető hitelösszeg nagysága megemelkedik a fuvarozói szektor vállalkozásai számára. 
Fotó: Barat Roland

Kiemelték: négy intézkedésről született határozat, amelyeket januártól hirdetnek meg, érdemi és jelentős segítséget nyújtva a vállalkozásoknak stabilitásuk megőrzéséhez, versenyképességük megerősítéséhez és teljesítményük növeléséhez. 

Ezek a következők:

  1. A fuvarozói szektor vállalkozásai számára a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel és Likviditási hitel esetében a maximálisan felvehető hitelösszeg nagysága megemelkedik, az árbevétel eddigi 25 százalékáról 35 százalékára. 
  2. A Széchenyi Beruházási és Agrár Széchenyi Beruházási Hitelek esetében a felvehető hitel maximális összege a jelenlegi 1 milliárd forintról 1,4 milliárd forintra emelkedik. 
  3. A Széchenyi Beruházási Hitelen belül a zöld beruházási hitelcélok esetén az ügyfél által fizetendő nettó ügyfélkamat szintje a jelenlegi 5-ről 1,5 százalékra csökken. 
  4. A Széchenyi Mikrohitel termék esetében a maximálisan felvehetői hitelösszeg nagysága 50 millió forintról 100 millió forintra növekszik, az ügyfélcsoport szintű limit ezzel összhangban maximum 200 millió forintra nő, valamint a termék hitelcéljai közé a tisztán elektromos járművek is bekerülnek – maximum nettó 25 millió forint vételár korlát mellett. 

Lóga Máté gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkár hangsúlyozta: a kormány célja, hogy a beruházási rátát a GDP-hez mérten 25 százalék fölötti szinten tartsa – ezt szolgálja a Széchenyi Kártya Program mostani bővítése is, amely hozzájárul új fejlesztések megindításához, a zöld átállás elősegítéséhez. 

A 2023 elején elindult Széchenyi Kártya Program Max Plusz keretében 2023. december 18-ig megközelítőleg 51 ezer hitelkérelmet fogadtak be, mintegy 2100 milliárd forint értékben, amelyből közel 1250 milliárd forintnyit tesz ki a leszerződött hitelek állománya. 

A kormány korábbi döntése értelmében jövőre is a 2023-ban érvényes feltételek és termékstruktúra marad érvényben, azaz a Széchenyi Kártya Program 2024-ben is a futamidő végéig fix, 5 százalékos nettó ügyfélkamat mellett biztosít forrást a hazai kkv-k számára. 

Jó hír a gazdáknak: a jövő év közepéig igényelhető az Agrár Széchenyi Kártya Max+

Az Agrár Széchenyi Kártya Max+ mostantól megemelt kamattámogatással igényelhető, és elérhető a normál Agrár Széchenyi Kártyával rendelkezőknek is.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.