NAV-ellenőrzések: itt bukkanhatnak fel a héten a revizorok
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai ezen a héten is folytatják az adóhatósági ellenőrzéseket. Az adóhatóság tájékoztatója szerint az idei év ötödik hetében az alábbi helyeken lesznek helyszíni ellenőrzések.

Itt várhatóak adóhatósági ellenőrzések
A NAV honlapján olvasható információk szerint Dél-Budapesten a NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2025 januárjától azon vállalkozásokat ellenőrzik, amelyek elmulasztották vagy rendszeresen jelentős késedelemmel nyújtják be áfabevallásaikat. Az itteni revizorok január 20. és 31. között ellenőrzik a táplálékkiegészítőket, sportszereket, mentes élelmiszereket árusítókat, valamint a táplálkozási tanácsadással, testedzési szolgáltatással, vegán vendéglátással foglalkozó vállalkozásokat. A revizorok emellett kiemelten vizsgálják a tevékenység bejelentését, a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgéppel és az online számlázással kapcsolatos jogszabályi előírások betartását, valamint a foglalkoztatottak bejelentését.
Baranya vármegyében a NAV munkatársai
január 27. és február 2. között kedden Komlón, a Kossuth Lajos utcai boltokat és vendéglátóhelyeket, csütörtökön a vármegye egész területén működő távol-keleti termékeket értékesítő üzleteket, pénteken pedig Pécsett az uránvárosi vendéglátóhelyeket ellenőrzik.
Az ellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését, az alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek értékesítését, valamint a forgalmazott áruk eredetét is. A vármegye ipari parkjaiban és nagykereskedelmi bázisain a hét bármely napján megjelenhetnek a hivatal munkatársai, ahol a dolgozók bejelentését, és a foglalkoztatás egyéb szabályainak a betartását ellenőrzik.
Hajdú-Biharban az online számlaadást és a vendéglátóhelyeket figyelik
A NAV Hajdú-Bihar Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai január 27. és 31. között a kereskedelmi és vendéglátóipari tevékenységet folytatókat ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű használatát és adatkapcsolatát, valamint az alkalmazottak bejelentését is. A vármegye építkezésein továbbra is ellenőrzik a szabályos foglalkoztatást.
A NAV Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai január hónapban elsősorban azokat az adózókat vizsgálják, ahol az elmúlt két évben nem volt helyszíni ellenőrzés. A revizorok a számla és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, valamint a pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását vizsgálják. A megye építkezésein folytatódik a szabályos foglalkoztatás ellenőrzése.
Komárom-Esztergom vármegyében a NAV munkatársai január 27. és 31. között az elmúlt 2 évben nem ellenőrzött adózókat vizsgálják. Az adóellenőrök vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését és az alkalmazottak bejelentését.
Nógrádban az áruk eredetét, a számlaadást ellenőrzik
A NAV Nógrád Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága január 27. és 31. között az alábbiak szerint tervez helyszíni ellenőrzéseket:
- január 27-én, hétfőn: a Balassagyarmati járásban,
- január 28-án, kedden: a Szécsényi járásban,
- január 29-én, szerdán: a Salgótarjáni járásban,
- január 30-án, csütörtökön: a Bátonyterenyei járásban,
- január 31-én, pénteken: a Pásztói járásban.
A revizorok az alkalmazottak bejelentését, a forgalmazott áruk eredetét, a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgép használatának szabályszerűségét vizsgálják a sörözőkben. Az online pénztárgépekhez kapcsolódóan ellenőrzik továbbá a tényleges és a bizonylatolt készpénzkészlet egyezőségét, illetőleg a megfelelő áfakulcs használatát.
Pest vármegyében a NAV munkatársai január 27. és 31. között a budaörsi vállalkozásokat ellenőrzik. A revizorok a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét és az online pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását vizsgálják, valamint a foglalkoztatottak társadalombiztosítási bejelentését.
A NAV Somogy Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának adóellenőrei 2025. január 27. és 31. között a vármegyei ruhaüzleteket ellenőrzik. A revizorok az év végi leltárak meglétét, a számla- és nyugtaadást, a pénztárgép használatának szabályszerűségét, az áruk eredetét, a jövedéki termékeket és a foglalkoztatotti bejelentéseket vizsgálják. Utóbbit az építkezéseken is ellenőrzik.
Tolnában a NAV revizorai január 27. és 31. között a vendéglátóhelyeket ellenőrzik. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, a jövedéki szabályok betartását és az árukészletek eredetét. Az ellenőrzések várható helyszínei:
- január 27-én, hétfőn: Pakson,
- január 28-án, kedden: Dombóváron,
- január 29-én, szerdán: Simontornyán,
- január 30-án, csütörtökön: Tolnán,
- január 31-én, pénteken: Szekszárdon.
Az adóhatóság jelezte, hogy a közzétett információ nem zárja ki, hogy máshol is lehetnek ellenőrzések.


