A laboratóriumi műszerekkel foglalkozó cég 2027 végéig tartó projektjében a Pannon Egyetem is részt vesz. Az élelmiszeripari létesítmények, alapanyag- és segédanyaggyártók jelenleg csak komoly szaktudást igénylő, költséges módszerekre támaszkodhatnak, ezért szükség van olyan berendezésre, amely alkalmas laboratóriumi, ipari és éttermi körülmények között a főbb élelmiszer-alapanyagok, segédanyagok automatizálható vizsgálatára, összetétel- és minőségmeghatározásra – indokolták a fejlesztést.
Különösen fontosnak nevezték a kritikus allergének kimutatását, hiszen ez jelentősen növelné az élelmiszeripari termékek versenyképességét. Hozzátették, hogy a korszerű minőségellenőrzés a magyar agrártermékek értékesítésében is segítene.
A közlemény szerint a tömegesen, mégis költséghatékonyan és kiváló minőségben előállítható termékek kereslete világszerte egyre nagyobb, ezért a magyar fejlesztők analitikai készüléke jelentős piaci lehetőségek előtt állhat. Alkalmazható lenne az élelmiszerlánc minden szintjén, a termelésben és a felhasználásban egyaránt, használhatnák mezőgazdasági és élelmiszeripari létesítmények, hatósági laboratóriumok, kereskedelmi hálózatok, vagy akár termelői piacok és éttermek is – írták.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (KFIH) honlapján olvasható tájékoztatás szerint a projektet támogató KKV Fókuszterületi Innovációs Program 50 milliárd forintos keretösszeggel jelent meg 2024 májusában. A fejlesztés összköltsége több mint 1,061 milliárd forint.
Legutóbbi beszámolója szerint a Novo-Lab 2022-ben csaknem 1,462 milliárd forint, 2023-ban 2,617 milliárd forint árbevétellel zárt, nyeresége ezalatt 66,4 millió forintról 342,2 millió forintra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.