BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mostantól ott is kell fizetni a parkolásért Budapesten, ahol eddig nem, és ez még csak a kezdet: ennyibe kerül egy óra – térkép

Újabb városrészek válnak fizetőssé. Ez csak a kezdet, a parkolás jelentősen drágul a fővárosban.

Április 2-tól fizetőssé válik a parkolás a Csömöri út – Rákospatak utca – Vezér utca – Egressy út – Lőcsei út – Szugló utca – Fűrész utca – Bosnyák utca által határolt területen. A cél továbbra is az, hogy a helyiek könnyebben találjanak parkolóhelyet a saját utcájukban.

20241018_Bp_VII Kerület_Erzsébetváros_zsúfolt parkolók_lakóövezetek_KD_MW_Bulvár (39)
Folyamatosan drágul a parkolás Budapesten

A díj 300 forint lesz óránként, hétköznapokon 8 és 18 óra között kell fizetni. 

Április 9-ig tart a türelmi időszak – eddig csak figyelmeztetést kap, aki nem vált jegyet.

Brutálisan drágul a parkolás Budapesten

Harmadával drágább lesz autóval közlekedni a fővárosban. De nem csak a parkolás díja lő ki, további drasztikus változásokról is döntött a Fővárosi Közgyűlés. Karácsony Gergely és Vitézy Dávid javaslatát a Fidesz frakciója nem szavazta meg, a Tisza Párt viszont segített, hogy átmenjen. A közbeszédben parkolási rendszerváltásként hivatkozott program számos drasztikus változást tartalmaz, amelyek életbe is lépnek Budapesten, miután a Fővárosi Közgyűlésben többséget kapott. Ennek kapcsán lényeges jelezni, hogy a Fidesz nem szavazta meg, azonban a hasonló nagyságú frakcióval bíró Tisza Párt már átsegítette.

Arra kérdésre, hogy hogyan alakul át a parkolási rend Budapesten, a következő rövid válasz adható:

  • emelkednek a parkolási díjak,
  • megszűnnek a parkolóautomaták,
  • BudapestGO applikációval lehet majd parkolni,
  • megszűnik a zöld rendszámú autókkal az ingyenes parkolás.

Két fő dátum van a változások életbe lépésére: 2026. január 1. (utolsó pont) és 2026 július 1. (első három pont). Bármennyire is furcsán hangzik, a pénztárcák szempontjából nézve még örülni is lehet, hogy „csak” ennyi negatívum ment át a közgyűlésen, ugyanis arra is volt módosítási szándék, hogy a drágulás már 2025 januárjától életbe lépjen, ráadásul ne csak hétköznapokon, hanem hétvégente is fizetőssé tegyék a járműveknek a várakozást. Ezt – hangsúlyozottan – egyelőre elvettették.   

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.