BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Négyen meghaltak, amikor aknára hajtott egy teherautó Kelet-Ukrajnában

Négy ukrán katona életét vesztette és többen megsérültek, mert távvezérelt akna robbant fel az őket szállító teherautó alatt a kelet-ukrajnai Luhanszktól északra fekvő Scsasztya település közelében - közölte vasárnap a megye kormányzójának hivatala.

A sérültek pontos száma még nem ismert. A 92-es dandár katonái egy hídon haladtak át, amikor járművük ráhajtott az aknára.

Scsasztya a hadműveleti övezet északi részén, az ukrán fegyveres erők és az oroszbarát szakadárok között húzódó frontvonalnál fekszik. A település ukrán ellenőrzés alatt áll, rendszeresek azonban a szakadár támadások a katonai állásaik ellen.

A hétvégén Donyeck környékén is történt egy hasonló eset. Andrij Liszenko, a kelet-ukrajnai hadművelet kijevi parancsnokságának szóvivője szombati sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy három katona veszette életét és kettő sebesült meg, mert felrobbant egy ellenséges akna Avgyijivka település körzetében.

Március 25-én Donyeck megyében, a szakadárok által megszállt területen lévő Horlivka városánál szaladt aknára egy civileket szállító autóbusz. A jármű 26 utasa közül legkevesebb hárman meghaltak, többen megsérültek. A busz sofőrje illegálisan próbált átjutni a frontvonalon a kormányerők által ellenőrzött területről. Ki akarta kerülni az ukrán fegyveres erők útellenőrző pontját, ekkor futott a jármű aknára már szakadár területen.

Közben a kijevi hadműveleti parancsnokság vasárnapi közleményében arról adott hírt, hogy feszült a helyzet Donyeck városának környékén. A közlemény szerint a szakadárok előző nap délután hat órától éjfélig tizennégyszer sértették meg a tűzszünetet. A támadások főként a megyeközpont térségében, a frontvonal mentén lévő, ukrán ellenőrzésű településeket érték.

A szakadár erők aknavetőkkel lőtték a Piszki és Opitne településeknél, valamint a megye déli részén, Mariupoltól északra, Harnitne falunál lévő ukrán állásokat. Kézi fegyverekkel és gránátvetőkkel támadtak továbbá Donyeck mellett Avgyijivka és Marijinka települések körzetében. A szakadár támadások okozta áldozatokról, veszteségekről nem érkezett jelentés.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.