Brit tb-betegeket is kezelnek majd Budapesten
A Duna Medical Center a jövőben nagy-britanniai társadalombiztosítás által finanszírozott ellátásokat is nyújthat, valamint szigetországi magánellátásra érkező betegeket is fogadhat, köszönhetően annak a megállapodásnak, amelyet a társaság kötött a nagy-britanniai Operations Abroad Worldwide-dal (OAW).
A 2013-as európai uniós törvénymódosításokat követően az NHS (Nagy-Britannia egészségbiztosítója) pácienseinek – bizonyos megkötésekkel – lehetőségük van külföldi kórházat választani az ellátásukhoz, és visszatérítést igényelhetnek kezelési költségeik után. A magán- és NHS-páciensek külföldi gyógykezelését szervező brit Operations Abroad Worldwide jelenleg 40 ország 80 kórházával működik együtt, és 1999-es alapítása óta több mint
50 000 beteg ellátását szervezte meg világszerte. Szeptembertől a partnerintézmények köre a a Duna Medical Centerrel is bővül.
Ruth H. Taylor, az OAW igazgatója szerint a budapesti intézmény mind felszereltség, mind egészségügyi szakértelem tekintetében a legmagasabb színvonalat képviseli. A szerződés létrejötte az egészségügyi turizmus egy új ágának fellendülését is jelzi: a nagy-britanniai betegek már nemcsak a termálvizek vagy a fogászati ellátás miatt kereshetik fel Magyarországot, hanem más, összetettebb műtéti beavatkozások miatt is. Ezek közül elsősorban az ortopédiai, idegsebészeti, általános sebészeti és szemészeti beavatkozások lesznek a legkeresettebbek.
A Duna Medical Center a megnyitása óta eltelt két év alatt bebizonyította, hogy világszínvonalú ellátást biztosít mind a járóbeteg-ellátás, mind a fekvőbeteg-ellátás területén. Az OAW-val kötött szerződés nagyon jó visszajelzés nemcsak az intézmény, de az itt ellátást végző orvosok számára is, akik közül többen éppen az Egyesült Királyságból tértek vissza Magyarországra, így jól ismerik a külföldi páciensek és az ottani ellátók által támasztott követelményeket és magas elvárásokat – nyilatkozta Amir Nachumi, a Duna Medical Center projektjének alapítója és vezetője.


