BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hírsáv

Beperelte Horvátországot Hernádi

Az Emberi Jogok Európai Bíróságán nyújtott be keresetet a horvát állam ellen Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója – tudta meg a Jutarnji List. A horvát lap szerint a magyar olajvállalat igazgatója azért perel, mert szerinte a 2013-ban jogtalanul kiadott elfogatási parancs korlátozta szabad mozgásában. Hernádit azzal vádolták, hogy tízmillió euró kenőpénzt adott 2008–2009 során Ivo Sanader akkori horvát miniszterelnöknek, hogy a magyar vállalat megszerezhesse az INA irányítási jogait. A hazai bíróság bűncselekmény hiányára hivatkozva megtagadta Hernádi kiadatását, az ügyben Horvátország a Nemzetközi Kereskedelmi Jogi Bizottsághoz fordult, amely valamennyi kérelmét elutasította. Hernádi 2016 októberében került le az Interpol körözési listájáról. Andrej Plenkovic horvát kormányfő 2016. december végén jelentette be, hogy a horvát állam kivásárolja a Mol részesedését az INA-ból. | VG

Negatív átlaghozam a dkj-aukción

Kizárólag –0,02 százalékos ajánlatokat fogadott el tegnap az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a három hónapos diszkontkincstárjegy (dkj) aukcióján. Negatív átlaghozam soha nem fordult még elő magyar állampapír-aukción. Az ÁKK 15 milliárd forint értékben hirdetett meg hitelpapírokat, ezekre csaknem 50 milliárd forint értékű ajánlat érkezett, de csak az eredetileg tervezett 15 milliárdot fogadta el a központ. A 12 elfogadott ajánlat hozama és árfolyama hajszálpontosan megegyezett, a forgalmazók a névérték 100,0051 százalékán jutottak hozzá a dkj-k­hoz. | H. B.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.