Fontos szereplőként jelenik meg a magánegészségügyi szektor is a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nemrég nyilvánosságra hozott javaslatcsomagjában. Leitner György, a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke szerint az ajánlásokból az olvasható ki, hogy partnerként jelennek meg az államilag finanszírozott ellátások mellett, és egymást erősítve tudnak a pácienseknek jobb körülményeket biztosítani. Bár ez nagy áttörés, de kettősséget tapasztalnak, mert a Pénzügyminisztérium javaslatai között nem említik meg a magánegészségügyi szektort. Leitner György szerint fontos, hogy a jegybanki javaslatok között megjelent az alapcsomag, amely minden állampolgárnak alanyi jogon járna, ennek meghatározása nélkül nehéz lenne bármilyen kiegészítő biztosítási csomagot beárazni.
Az MNB-nek az elmúlt időszakban ez már a második olyan anyaga, amely fontos a biztosítások szemponjából – mondta Bartók János, a Duna Medical Center (DMC) vezérigazgatója. Ha az egészségbiztosítások mögé különböző ösztönző elemeket tennének, akkor ez a piac is el tudna indulni, példaként említette a nyugdíjbiztosítást, amely az adójóváírás bevezetése után a legdinamikusabban fejlődő biztosítói üzletág lett. Hozzátette: fontos hogy mindenféle kedvezmények jelenjenek meg a vállalatok és az egyének oldalán is. A magyar betegek ma akkor fizetnek a magánegészségügyben, ha már baj van, de ezt a szemlélelet prevenciós jellegűre lehetne változtatni egy jól működő biztosítási rendszerrel – tette hozzá a DMC vezérigazgatója.
„Ma egy munkavállaló részéről a bérigény után az a második kérdés, hogy milyen egészségügyi juttatási csomagot kínál a munkáltató” – ezt már Kiss András, a Budai Egészségközpont (BEK) marketing- és értékesítési igazgatója mondta. Hozzátette, 2018-ban a legjobban a biztosítási piacról érkező ügyfeleik száma nőtt – két számjegyű növekedést értek el. A BEK-nek 300-320 vállalattal van szerződése, akik évente 500 millió forintot fordítanak a munkavállalóik egészségére. Úgy látják, a cégek szívesen költenének a jelenleginél is többet, de egyelőre bizonytalanok, mert nem tudják, hogy milyen törvényi háttér mellett nyújthatnak egészségügyi csomagokat 2020-tól. Az egészségbiztosítók és a -pénztárak a magyar piacon potenciált látó tulajdonosok felhatalmazásával ugrásra készen várják, hogy befektethessenek a szolgáltatásokba – tette hozzá Kiss András.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.