A font 0,25 százalékkal erősödött a dollárral és 0,3 százalékkal az euróval szemben a londoni alsóházban megrendezett szavazássorozat előtt, amelynek az volt a célja, hogy kiderüljön, milyen Brexit-forgatókönyvet tartanak a leginkább elfogadhatónak a képviselők. A kormány nem támogatta az egyébként nem kötelező érvényű, csak jelzésértékű szavazást, de újabb vereséget szenvedett, a képviselők ugyanis 331 igen és 287 nem mellett elfogadták a menetrendet. Lapzártánk után voksoltak nyolc lehetséges Brexit-alternatíváról, a többi közt a megállapodás nélküli kilépésről, a vámuniós tagságról, a csatlakozásról az európai gazdasági térséghez, az egész folyamat megfordításáról és egy újabb, úgynevezett megerősítő népszavazásról is. Elméletileg nem került le a napirendről az Európai Unióval novemberben megkötött, eddig kétszer elutasított kilépési megállapodás újbóli benyújtása sem, de ehhez a kormánynak először elegendő támogatást kellene szereznie, és meg kellene győznie az alsóház elnökét, hogy tekintsen el a házszabálytól. A múlt heti uniós csúcs döntése értelmében az Egyesült Királyság május 22-ig kap haladékot a kilépésre, ha az egyezményt a ház még e héten megszavazza.
A Brexit volt a téma tegnap az Európai Parlamentben is. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke felszólalásában úgy vélekedett, hogy az uniópárti britek „elárultnak érezhetik magukat”, mert senki sem képviseli őket kellőképpen a londoni alsóházban. Tusk megismételte, hogy április 12-ig bármi lehetséges a Brexit ügyében, és az EU-nak időt kell biztosítania, ha Londonnak arra van szüksége uniós tagságának megszűnését érintő végleges döntése meghozatalához. Ezzel szemben Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetője, nem támogatja a kilépés időpontjának hosszabb elhalasztását, mivel akkor az Egyesült Királyság részt venne a májusi EP-választáson, vagyis a képviselői akkor is formálhatnák az EU jövőjét, miközben országuk éppen elhagyni készül a szövetséget.
Az S&P leminősítette a Jaguar Land Rovert
A Brexit körüli bizonytalanságok és az amerikai importvámok miatt az S&P a bóvlikategóriába, „BB–”-ból „B+”-ba minősítette le a legnagyobb brit autógyártót, a Jaguar Land Rovert, és figyelmeztetett, hogy a cég még lejjebb kerülhet. A Jaguar tulajdonosa az indiai Tata Motors. | VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.