BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lassított a Waberer’s

Hiába mutatott tisztes helytállást az első negyedévben a Waberer’s, a járvány tetőzése miatt szinte minden fontos soron nagyon gyenge számokat szállított a június végével zárult három hónapos időszakban.

A Waberer’s piaczárás után közzétett beszámolójában hemzsegnek a mínuszok: árbevétele harmadával, 115,5 millió euróra apadt, EBIDTA-ja 27,5 százalékkal, 8,7 millió euróra zuhant vissza, s összességében 14,6 milliós veszteséggel zárta a második negyedévet. Tavaly ilyenkor ennél jóval kisebb, kilencmillió eurós veszteségről adtak hírt. A cégvezetés inkább arra hívta fel a figyelmet, hogy a regionális kontrakt logisztika (RCL) részben még így is ellensúlyozni tudta, hogy a járványhelyzet következményeként a nemzetközi fuvarozási szegmens (ITS) kamionflottájának a mérete csökkent. Az új útvonalrendszert néhány hónapja építette be üzleti modelljébe a társaság. Hozzátették, hogy csaknem nyolcmillió euróval javult a készpénzállományuk a költségcsökkentések eredményeként, de megjegyezték azt is, hogy az európai szállítási piac járványt követő visszarendeződése lassúnak ígérkezik. A márciussal zárult első negyedévben egyébként a mostaninál lényegesen kedvezőbb számokat közölt a vállalat. Bevételei 5 százalékkal csökkentek ugyan, de a 2,5 millió eurós negatív nettó eredmény látványos javulást mutatott a 2019 első negyedévihez mérten, EBITDA-juk pedig 1,2 százalékkal, 15,4 millió euróra nőtt.

Mindent egybevetve a Waberer’s mozgalmas hónapokon van túl. Ez július utolsó napjaiban csúcsosodott ki, amikor a cég sajtóértesülésre hivatkozva bejelentette, hogy a részvények 72 százaléka felett rendelkező Mid Europa Partners befektetési alapja fontolgatja érdekeltsége részben vagy egészben történő értékesítését. Korábban az Európai Bizottság elfogadta a Mobilitási csomagot, amely a közúti áruszállító menedzsmentje szerint az elfogadott formájában nem szolgálja a kamionvezetők munkakörülményeinek javulását. Tavasszal intézkedtek az említett modellváltásról, és a korábbinál hatékonyabb alapokra helyezték a fuvarozást és az útvonalrendszert. Elemzők szerint az intézkedéssel lendületet kaphat a vállalat. A Waberer’s részvényárfolyama július vége, azaz a nagytulajdonosokról szóló értesülések publikálása óta tartósan az ezerforintos szint felett jár.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.