A fa alapanyagból készülő házak, irodák, iskolák és üzletek a régebbi épületek közé illeszkednek majd, így az új város összesen 250 ezer négyzetméterre fog kiterjedni.
Az építőipar a világ szén-dioxid-kibocsátásának 37 százalékát termeli, így az ENSZ Környezetvédelmi Programja szerint messze a legnagyobb bűnös az üvegházhatású gázok tekintetében. A Wood Cityt építő vállalat, az Atrium Ljungberg vezetője a CNBC-nek elmondta, hogy a sicklai Wood City célja, hogy a fenntartható fejlődés mintaképe legyen.
„Egy olyan szektorban vagyunk, ahol hatalmas változást érhetünk el, ha környezetbarátabb módon tudjuk építeni és üzemeltetni az épületeket” – nyilatkozott a szakember.
Az USDA Erdészeti Szolgálatának 2024-es tanulmánya szerint a faépületek globális felmelegedési potenciálja (a kibocsátás mértéke) legalább 81 százalékkal alacsonyabb, mint a betoné, míg az acél esetében ez az érték 76 százalékkal alacsonyabb.
Svédország területének közel 70 százalékát erdők alkotják, és az ország évek óta használ fát az építőiparban, azonban egy egész város fából való megépítése újszerű. A fejlesztés első része, a Kvarter 7 nevű 80 lakásos lakóövezet 2025 végére készül el. 2027-re pedig további 2000 lakás, valamint irodák építését is tervezik.
További részletek és a különleges látványtervek az Origo oldalára kattintva láthatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.