A japán cég három éven belül két darab 4500 négyzetméteres üzemcsarnokot épít a békéscsabai ipari parkban. Jövő év augusztusáig épül meg az első csarnok, ahol 450 főt foglalkoztatnak majd. A második építése 2003-ra fejeződik be, ekkorra az összlétszám elérheti a 700 főt. A beruházás értéke meghaladja az egymilliárd forintot. Tsuruki Takafumi, az SMK Hungary ügyvezetője elmondta: a békéscsabai üzemben mobiltelefon-töltőket gyártanak.
Békéscsabát azért választották helyszínül, mert itt megfelelő szaktudású, könnyen képezhető munkaerő áll rendelkezésre, s a térségben van hagyománya az elektronikai iparnak.
Pap János polgármester lapunknak elmondta: az SMK 3,6 hektárt vásárolt meg az ipari parkból, négyzetméterenként 6 márkáért. A vételáron túlmenően létrehoz egy helyi környezetvédelmi alapítványt, ahová három évig 5-5 millió forintot fizet be. Részt vállalt az ipari parki infrastruktúra kiépítésében. Békéscsabán négy évre kapott adómentességet az iparűzési, a kommunális és az építményadó alól.
Az ITDH dél-alföldi képviselője, Szatmári János lapunknak elmondta: jelenleg több japán céggel is tárgyalnak, többen érdeklődnek Békéscsaba iránt is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.