Az Európai Unióban a kompaktlemezek lényegesen drágábbak, mint az USA-ban, s az árak jó egyharmaddal nagyobbak, mint a hagyományos magnókazettáké. Emögött az EU lgefőbb versenyjogi szerve árkartellt gyanít -- számol be a Financial Times. Hasonló ügyben az USA-ban is vizsgálódott az ottani versenyhivatal, s kiderítette, hogy a vásárlók összességében közel félmilliárd dollárral fizettek többet a CD-kért a kiadók árpolitikájának összehangolása miatt.
Az EU most elsősorban az EMI--Time Warner összefonódás kapcsán világítja át az európai CD-piacot, s ha árkartellre utaló jeleket talál, akkor a többieket is nagyító alá veszi: a Sonyt, a Bertelsmannt vagy az Universalt. A vizsgálat nem jön túl jókor a kiadóknak, mert már egyébként is komoly veszélyben érzik magukat az internetes zenehallgatás terjedése miatt.
Az EU zenei piaca korántsem egységes, igen eltérőek az árak. A brit fogyasztóvédők szervezete Britney Spears Oops, I did it again című albumát hasonlította össze: a CD Rómában a legdrágább, átszámítva 14,16 font, míg Londonban 12,26-ért kapható. Ugyanennek a CD-nek az átlagára 10,77 font sterling az USA-ban és 12,08 az EU-ban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.