A Dél-magyarországi Áramszolgáltató, valamint a Budapesti Erőmű többségi tulajdonosa, az EDF számára alapelv volt, hogy mindegyik leányvállalatából, ahol 50 százaléknál nagyobb részesedéssel bír, legalább egy delegálttal képviselhessék magukat a dolgozók -- tájékoztatták újságunkat a cég magyar képviseleténél.
Az EdF munkástanácsában négy magyarnak jutott hely, az Égáz és Dégáz egy-egy főt delegálhat a GDF munkástanácsába. A GdF budapesti irodája közlése szerint még folyamatban vannak a választások.
A legnagyobb francia szakszervezeti tömörülés, a CGT főtitkára szerint fontos, hogy éppen akkor született a megállapodás, amikor újból, a korábbiakhoz hasonló mértékű, 250 ezer fős elbocsátásokat terveznek az energetikai szektorban. A Le Monde közlése szerint Denis Cohen az európai szakszervezetek közös mozgósításának lehetőségét látja a munkástanácsok létrejöttében a kedvezőtlen vezetői döntésekkel szemben.
Az EdF és a GdF elsőként hozta létre a francia közszolgáltató vállalatok közül az 1994-es európai uniós irányelvben lefektetett elvek szerinti európai munkástanácsokat. A jogszabály szerint a nemzeti határokon átnyúló egyeztető fórum feladata az alkalmazottak tájékoztatása, illetve a kölcsönös konzultáció. Az évente csupán kétszer összeülő szervezetek többek között a vállalatokon belüli átalakításokkal kapcsolatos szociális intézkedéseket vizsgálhatnák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.