Értékesíti kiadórészlegeit a Vivendi Universal
Rövidesen eladja kiadóvállalkozásait a francia Vivendi Universal távközlési és médiavállalat. A Le Figaro értesülései szerint a médiabirodalom eladandó üzletrésze körülbelül 2 milliárd eurót ér. A teljes összegbÕl csak az amerikai Houghton Mifflin 1,5 milliárdot ér.
A könyvkiadó óriástól egyébként már régóta meg szeretne válni a Vivendi. A Financial Times értesülése szerint eddig nyolc ajánlat érkezett a Houghton Mifflinre, melynek értékét az elemzÕk 1,5-1,8 milliárd euróra teszik.
A Vivendi francia kiadói érdekeltségeiért - amelyek között van a L'Express-L1Expansion hetilapkiadó is - 450 milliót kér a cég. A hírek szerint a Vivendi ezenfelül eladná 10 százalékos részét az amerikai EchoStar nevÛ mÛholdas tévémÛsor-szolgáltatóból is.
Az értékesítésrÕl várhatóan szeptember végi értekezletén dönt majd az elnökség. Jean-René Fourtou vezérigazgató már a múlt hét közepén közölte: a következÕ két évben 10 milliárd eurónyi részesedést kíván eladni a Vivendi Universal, és elmondta azt is: reményei szerint többet kap a Houghton Mifflinért, mint amennyiért vásárolták azt. A cégért 2,2 milliárd eurót fizetett a Vivendi.
A Le Figaro úgy tudja, hogy már háromnegyed éven beül 5 milliárd eurót szedhet be a médiavállalat, ha eladja a tervek között szereplÕ olasz Telepiu fizetÕs televíziót. A Telepiu árát az elemzÕk 1-1,3 milliárd euróra becsülik. A bevétel másik tétele az lesz, ha majd értékesíti a 850 millióba kerülÕ EchoStart és a Canal Plus nevÛ francia fizetÕs tévé egyes külföldi érdekeltségeit.


