BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A fiatalok fülébe erősít a Danubius rádió

Két százalékkal csökkent a közszolgálati adókat hallgatók tábora, míg a kereskedelmi rádiókat változatlanul a tizenöt évesnél idősebb korosztály (15+) 73,2 százaléka hallgatja. A Danubius Rádió biztosan őrzi piacvezető pozícióját a maga 43,4 százalékos heti elérésével, 3,63 millió hallgatójával. A Sláger Rádió közel 450 ezerrel alacsonyabb közönséget vonz magához. A Kossuth rádió heti elérése két százalékot csökkent, hallgatói létszáma 2,69 millió. Az egyéb rádiók tábora változatlan, 1,53 millióan választják adásukat.

A Danubius Rádió áprilisban tovább növelte elérését a fiatalabb korcsoportokban, azaz a 15-39 és a 18-39 évesek között. A Sláger Rádió hallgatottsága ezekben a korosztályokban jelentős mértékben csökkent. A 15-39 évesek 5, a 18-39 évesek 4 százalékkal kevesebben kapcsolódtak be a rádió adásába, mint az előző hónapban.

A három országos adó komoly versenyben van a korai órákban, a Kossuth rádió reggeli hallgatottsága hat és hét óra között 9 százalékos eléréssel piacvezető, ezt követően, 10 órától a Danubius Rádió válik a legnépszerűbb adóvá egészen este 10-ig.

A legfontosabb kereskedelmi célcsoportban, a 18-49 évesek között jelentős mértékű csökkenés figyelhető meg a Kossuth hallgatótáborában, heti elérése 710 ezer fő. A piacvezető Danubiust 2,67 millióan, mintegy 370 ezerrel többen hallgatják, mint a második helyezett Sláger Rádiót.

A budapesti rádiós piacon a nagyobb adók esetében jelentős változás nem történt, a Sláger vezet, a Danubius biztosan őrzi 3. helyét a 15 éven felülieknél. A csak Budapesten fogható adók között a Roxy továbbra is piacvezető a maga 315 ezres hallgatótáborával a 15+ évesek között. A további rangsor: InfoRádió 179 000, Rádió1 157 000, Klub Rádió 121 000 és a Sztár FM is belépett a százezer felettiek táborába, 107 000 fős hallgatói bázisával. A többi mért adó nem éri el a 100 ezres küszöböt.

Órákra lebontva hétköznap az InfoRádió minimálisan meghaladta napközben az 1 százalékos küszöböt, míg a Rádió1-nek ez a késő délutáni órákban sikerült. A kisebb adók közül kiemelkedik a Klub Rádió délutáni 2,5 százalékos eredménye, amivel a Juventus hallgatottságát is eléri. Hét végén a verseny jóval kiélezettebb a kisebb adók között. A Roxy Rádiónak és a Juventusnak nincs igazán ellenfele napközben, magasan vezetik a piacot.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.