BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fellendülő bébiételgyártás

A Kecskeméti Konzervgyár Rt.-nél ismét meghatározó profil a bébiételgyártás. A több mint két évtizede indított első magyarországi bébiételgyár termelése az 1990-es évek vége felé alaposan visszaesett, majd 2000-től ismét fellendülőben van. Ábrahám Tibor vezérigazgató elmondta: a korábban évi mintegy 10-15 millió darab, kétdecis üvegekben piacra dobott 50-féle étel, illetve ital igen keresett termékké vált, ám gyártása a privatizáció utáni tulajdonosváltás következtében visszaesett.

Üzemüket napjainkban mintegy 30-féle bébiétel hagyja el, ezek közül számos, a táplálkozás követelményeit behatóbban ismerő védőnők ajánlása alapján készül. Az ételek felét külföldön értékesítik, döntően a FÁK-országokba exportálják, a többit a hazai piacon értékesítik. Ábrahám Tibor elmondta, hogy amióta a belföldi forgalmazásra megállapodást kötöttek a szintén kecskeméti székhelyű Univer Rt.-vel, itthon is kimutathatóan nagyobb a bébiételeik forgalma. Így ugyanis szinte a teljes Coop-hálózatba, az Univer által kiszolgált legkisebb ÁFÉSZ-üzletbe is eljuthatnak a termékek. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.