Minden eddiginél nagyobb érdeklődés mutatkozik a szeptember 24-26. között, az Olimpiai Csarnokban megrendezendő Európai Lakásvásár iránt. A standok kilencven százaléka már foglalt, ám a szervezők továbbra is igyekszenek kielégíteni valamennyi cég igényeit. Így jelenleg a kiállítói terület bővítésén dolgoznak. Az immár ötödik alkalommal megrendezendő lakásvásár területe másfél-kétszerese lesz az előző, tavaszi vásárénak. A szervezők több mint tízezer látogatóra számítanak, akik a korábbi tapasztalatokból kiindulva határozott vásárlási szándékkal keresik fel a csarnokot. A tavaszi vásáron, illetve az azt követő időszakban - még a kiállításon kötött kapcsolatoknak köszönhetően - egyébként rekordmennyiségű, mintegy háromszáz üzlet köttetett.
A Lakásvásár első napján Ingatlanmarketing az unióban címmel hallhatók előadások. Ez lesz az első olyan konferencia hazánkban, ahol az ír ingatlanszövetség képviselteti magát, megosztja lakáspiaci tapasztalatait. Gerő Péter, a Magyar Ingatlanszövetség alelnöke a lakásértékesítésben alkalmazandó marketingről tart előadást. Az érdeklődők arról is tájékozódhatnak, hogy milyen buktatókkal kell szembenézni az új lakások értékesítése során, illetve milyen mesterfogások alkalmazhatók. Erről egy konkrét esettanulmány kapcsán Gerő András, az Otthon Centrum Projekt Kft. ügyvezető igazgatója tart előadást.
Az először 2002-ben megrendezett, mintegy negyven kiállító kínálatát bemutató lakásvásár az idén tavasszal már 120 cégnek, beruházásnak adott otthont, ám a szeptemberi vásáron várhatóan ennél többen lesznek. A kiállítók között lesznek beruházók, építők, forgalmazók, közvetítők, valamint bankok és biztosítók, ám az idén ősszel - a lakásvásárok történetében először - a nagyobb megyei városok is megjelennek, melyek bemutatják projektjeiket. A konferenciát követően az önkormányzatok számára fórumot tartanak, ahol megvitathatják fejlesztési elképzeléseiket a beruházókkal, illetve a szakma többi szereplőjével. A lakásvásár területén lesz egy "piactér", ahol azon cégek is megjelentethetik a hirdetéseiket, akiknek nincs külön standjuk.
A kiállítás mintegy 1500 négyzetméteren mutatja be - elsősorban a magyarországi - új és használt lakások piacát. Ezúttal külön szekcióban vonulnak fel a külföldi ingatlanforgalmazók. Ennek kapcsán nyilvánvalóan azokra a tengerparti területekre kell gondolni, ahol számottevő itthoni keresletről beszélhetünk. A vásárról az építőipari és a lakberendezéshez kapcsolódó cégek sem szorulnak ki, sőt külön érdekességnek számít, hogy a hazai nagyvárosok is bemutathatják lakáskoncepciójukat, fejlesztési terveiket, beruházóra váró területeiket. A fővédnöki tisztet Magyarország európai uniós nagykövete, dr. Habsburg György vállalta el, s ő is nyitja majd meg a kiállítást.
Az utolsó lakásvásár óta Magyarország csatlakozott az Európai Unióhoz, és ez a tény az ingatlanpiacon is változásokat jelent. Ez egyelőre nem érinti a lakásárakat, leginkább a minősítési rendszerek változása készteti új szemléletre a szakmát. Az Európai Lakásvásár nevében egyrészt ezt az új szemléletet, másrészt a külföldi kínálat minden eddiginél erőteljesebb jelenlétét hordozza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.