BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leépítés a Borsodinál

Negyvennyolc főt bocsát el 650 dolgozójából a Borsodi Sörgyár Rt. - értesült a Világgazdaság. Magyarország egyik vezető söripari cégénél a leépítést a tömegesen beáramló, olcsó dobozos importsörök megjelenésével magyarázzák. Utóbbiak fogyasztása az idén megduplázódhat, s részesedésük elérheti a tíz százalékot. Nemrég a legolcsóbb sör is száz forint felett volt, míg ma már a dobozosért több helyütt csak 49 forintot kell fizetni. Ezzel szemben a Borsodi söreinek akciós ára is majd a duplája volt a behozott dobozos sörökének.

A Borsodinál már ősszel érezték a bajt. A vezetőség még november elején benyújtott az üzemi tanácsnak egy költségcsökkentésre vonatkozó javaslatot, amelyben a létszámleépítésre is kitértek - tudtuk meg Fehér Imre kommunikációs igazgatótól. Az egyeztetés novemberben le is zárult, majd az üzemi tanács felhatalmazta a menedzsmentet, hogy egy meghatározott kereten belül élhet az elbocsátás eszközével. Ez így is történt, s a dolgozókat hétfőn tájékoztatták arról, hogy 30 nap múlva kézhez kapják a felmondólevelüket. A leépítés a kereskedelem kivételével minden területet érint, így a logisztikát, a gyártást és az adminisztrációt is. A 48 dolgozóból 12 nyugdíjba vonul, 26 főnek pedig a Borsodi főként logisztikával foglalkozó alvállalkozóinál keresnek állást. Tíz dolgozónak új munkahelyet keresnek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.