BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Akcióban a Remondis csoport

Újabb cégek megvásárlásával, valamint további regionális hulladékos projektekbe való bekapcsolódással terjeszkedik a Magyarországon is névváltás előtt álló Rethmann csoport. Miután az anyavállalat átvette az RWE hulladékos üzletága, az RWE Umwelt többségi tulajdonát, létrejött a világ ötödik legnagyobb hulladékgazdálkodási cégcsoportja, mely 2005. január 1-jétől Remondis néven működik tovább.

A Rethmann-Remondis cégcsoport magyarországi képviselői tárgyalásokat kezdtek az egyik nagy, külföldi tulajdonban lévő hazai hulladékgazdálkodási cég megvásárlásáról, s ezzel párhuzamosan egyeztetéseket folytatnak egy önkormányzati tulajdonban lévő közszolgáltató társaság megvételéről is. A tervezett ügyletek célja, hogy a társaság a hulladékgazdálkodás területén a következő években ne csak a legjobban szervezett, hanem a legnagyobb piaci részesedésű cégcsoportjává váljon Magyarországon - közölte kérdésünkre Deres Szabolcs, a ma még Rethmann Hungária Kft.-ként bejegyzett cég igazgatója. A hulladékfeldolgozással és logisztikai szolgáltatásokkal foglalkozó, egykor családi vállalkozásként indult német Rethmann csoport január 1-jei hatállyal 70 százalékos tulajdonrészt szerzett a szintén német RWE hulladékos üzletágában. Az ügylettel a világ ötödik legnagyobb hulladékgazdálkodási vállalatcsoportja jött létre, és működik tovább Remondis néven, amelynek vezetői kiemelt célként határozták meg a kelet-közép-európai terjeszkedést.

A Rethmann már 1994-ben megkezdte magyarországi cégcsoportja kiépítését, amelyet a szintén névváltás előtt álló Rethmann Recycling Hungária Kft. fog össze. A vállalatcsoport tagjai Szolnok, a Tisza-tó, a Tiszazug és Dabas térségében öszszesen mintegy félmillió lakost szolgálnak ki, és tavaly együttesen közel kétmilliárd forintos árbevételt értek el. A cégcsoport tagjai bekapcsolódtak a szolnoki, valamint a Tisza-tavi regionális hulladékgazdálkodási projektek előkészítésébe is, amelyek kivitelezését követően a Rethmann cégek üzemeltethetik majd a Tiszafüred és a Kétpó mellett európai uniós támogatással felépülő regionális hulladéklerakókat is. Az RWE tavaly év elején jelentette be, hogy kivonul a hulladékgazdálkodás területéről, s elsőként éppen Magyarországon és Csehországban hirdette meg cégeit eladásra. Az eladósorba jutott vállalatokra Magyarországon a Rethmann is jelentkezett, ám az RWE végül az osztrák Energie AG ajánlatát fogadta el.

A cég magyarországi vezetői ezt követően más vételi lehetőség után néztek, s a közelmúltban ennek eredményeképpen kezdődhettek meg az egyeztetések egy másik külföldi társaság hazai érdekeltségeinek megvásárlásáról, valamint egy önkormányzati tulajdonú vállalkozás megvételéről. Emellett a Rethmann egy további területen az üzemeltetői feladatok ellátására pályázik, s előrehaladott tárgyalásokat folytat egy újabb regionális hulladékgazdálkodási projekt előkészítésébe való bekapcsolódásról is.

A másik fejlődési irány a tevékenységi kör bővítése. A re-

gionális hulladékgazdálkodási rendszerek részeként a "zöldhulladékok" komposztálása, valamint a szelektíven gyűjtött hulladékok utóválogatása és előkezelése is megvalósul, ám a cél a félkész vagy késztermékek gyártása a hulladék felhasználásával. Ennek érdekében az európai uniós forrásokra önálló pályázat benyújtását tervezzük, s azzal számolunk, hogy a következő években évi 400-500 millió forintot fordítunk majd az új beruházásokra - tette hozzá Deres Szabolcs.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.