Úgy tűnik, nem a cégméret, sokkal inkább a működési szektor dönti el, hogy mennyire ügyel egy vállalkozás a munkatársak elégedettségére. A 61 fős családi vállalkozás és a csaknem 3000 fős multinacionális cég egyaránt megfér a legjobb munkahelyek között. Ám az nem lehet véletlen, hogy a legkiválóbb 15 vállalatból nyolc a szolgáltatószektorban működik. A felmérés készítői szerint a működési színvonal fenntartása és a versenyben maradás érdekében itt ügyelnek a legtudatosabban a munkahelyi légkör folyamatos javítására.
A Hewitt Associates 2004 és 2005-ben öt kelet-közép-európai ország 143 vállalatát mérte fel munkahelyi minősége szempontjából. A magyar cégek mellett cseh, szlovák, lengyel és osztrák vállalatok is versenybe szálltak a legjobb munkahely cím elnyeréséért. Az első helyen egy cseh cég, a tűzfalakat fejlesztő Kerio Technologies végzett. A második helyezett a GlaxoSmithKline Szlovákia lett. A kelet-közép-európai országok harmadik legjobb munkahelye a Debreceni Hőszolgáltató Rt. lett, amely a hazai megmérettetésen kis- és középvállalat kategóriában első helyen végzett. Rögtön utánuk újabb magyar cég következik, az emberierőforrás-gazdálkodással és a bérügyvitellel foglalkozó Nexon. Bár Ocskay Szilárd, a vállalat ügyvezetője elismeri, hogy a kis és közepes cégeknél nincsenek olyan látványos karrierlétrák, mint a nagyoknál, náluk viszont a fejlődési lehetőség jelenthet megtartóerőt. Igyekszünk szakmai karrierlehetőséget biztosítani a munkatársainknak, amely önállóan végezhető, változatos, projekt alapú munkát jelent, nem pedig sablonos részfeladatokat - hangsúlyozza a Nexon első számú vezetője. A cég gyors növekedéséből adódó új pozíciókra lehetőleg házon belül keresik meg a megfelelő munkaerőt. Az elvégzett munkával nem teljesítményarányos fizetés, valamint a hiányzó munkahelyi karrierlehetőség egyébként a régiós országok vállalatainak közös bűne. A felmérésben részt vevő magyar, cseh, szlovák, lengyel és osztrák munkavállalók egyaránt ezekre panaszkodtak leginkább.
A rangsor hetedik helyezettje az apa-fia vállalkozásból kinőtt Columbus Klíma leginkább az alkalmazottak elkötelezettségének javítására koncentrál, valamint a csapatszellem erősítésére. A Hewitt Inside humántanácsadó cég hazai vállalatokat vizsgáló Legjobb munkahely felmérésén. Nagyvállalat kategóriában a T-Mobile Magyarország Távközlési Rt. lett az első, de regionális eredménye, nyolcadik helyezése is elismerést kelt. Cégünk felső vezetői körében évek óta nincs fluktuáció, ez is hozzájárul a dolgozói jó közérzethez - fogalmazott lapunknak Keresztúriné Láng Marianna, a T-Mobile HR ügyvezető igazgatója. Hiszünk benne, hogy vezetői elkötelezettség nélkül nem valósulhat meg egyetlen projekt sem, mi igazi csapatjátékosok vagyunk - állítja.
A kilencedik helyen az Evosoft Hungary végzett, a tizediken a Diageo Business Services Centre, ahol a kollégák kikapcsolódását koktélbár is segíti. Az ATEL Csepel Vállalatcsoport a tizenharmadik helyre került. A régió dolgozóinak közös erénye, hogy általában kollegiális kapcsolataikkal, munkakörnyezetükkel a legelégedettebbek. A "főnökre szegezem a tekintetem" elv a munkavégzés során a térség dolgozóinak közös tulajdonsága - hangsúlyozta Szelecki Zsolt. A Hewitt Inside humántanácsadó cég kelet-közép-európai regionális igazgatója szerint az új kezdeményezésekkel szembeni kételkedés azonban a magyar dolgozók sajátossága. Minket jellemez az is, hogy emocionálisan kötődünk a munkaadónkhoz. Lehet, hogy a magyar morog, de hosszabb távra tervez munkahelyével, mint egy nyugat-európai, náluk ugyanis sokkal több racionális ok kell ahhoz, hogy valaki ragaszkodjon a cégéhez - emeli ki Szelecki Zsolt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.