Hazánkban minden harmadik, 50 évnél idősebb nő és minden nyolcadik, 50 éven felüli férfi súlyosan érintett a csontritkulásban (osteoporosis) - hangzott el a hét végén tartott tudományos szimpóziumon, ahol TEVA-díjas kutatók számolnak be az aktív D-vitaminnal kapcsolatos legújabb kutatási eredményekről, a pozitív terápiás hatásokról a csontritkulásban és más terápiás területeken. Kiderült, hogy a készítmény nem csupán a csontok szerkezetére van jótékony hatással, de az izomzatot is erősíti, így az elesésekből eredő törések számát is jelentősen csökkenti. Beszámoltak a tejcukorérzékenyeknél kimutatott D-vitamin-hiányról és az abból következő béldaganatos rizikó összefüggéséről is. Kutatók kimutatták a D-vitaminnak a cukorbetegség és a pikkelysömör kezelésében gyakorolt kedvező hatásait.
A szervezet 30 éves kor táján éri el a maximális csonttömeget, s általában 50 éves korig van egyensúlyban a csontépítő és -lebontó funkció. A csontritkulás leggyakrabban a gerincoszlopot károsítja, az állomány csökkenése miatt a csigolyák lyukacsossá válnak, a testmagasság pedig csökken. A csontok állapotáról az osteoporosis-központokban megtalálható denzitometria (csontsűrűségmérő) segítségével lehet megyőződni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.