BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Először nyereséges a Viasat 3 csatorna

Történetében először zárt nyereséges negyedévet a Viasat 3 a tavalyi év utolsó három hónapjában. Azok után, hogy a svéd Modern Times Group (MTG) tulajdonában lévő tévétársaság 2004 negyedik negyedévében még nyolcmillió svéd koronás (214 millió forint) üzemi veszteséget könyvelt el, 2005-ben már egymillió koronás (26,7 millió forint) nyereséget realizálhatott, miközben éves üzemi vesztesége az előző évi 44 millióról 16-ra csökkent – derült ki az MTG jelentéséből.

A társaság nettó árbevétele is jelentősen, közel duplájára nőtt. A harmadik számú magyar kereskedelmi csatorna 2004-es 1,27 milliárd forintnak megfelelő bevétele 2005-ben 2,41 milliárd forintra emelkedett.

Az üzleti eredmények mellett a csatorna közönségaránya 22 százalékkal nőtt az előző évhez képest, olyan népszerű programoknak köszönhetően, mint A helyszínelők vagy az UEFA Bajnokok Ligája. A múlt év – s különösen annak utolsó negyedéve – bebizonyította, hogy általános szórakoztató csatornaként, alapvetően kábeles lefedettséggel is sikeres az adó, mert a nézőknek és a hirdetőknek alternatívát tud nyújtani – mondta Kocsis Attila, a tévétársaság vezérigazgatója, aki az idén további növekedést remél. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.