Blair energiapiaci liberalizációt sürget
Tony Blair brit miniszterelnök a rendkívül magas Nagy-britanniai energiaárak miatt az aurópai energiaszektor liberalizálásának felgyorsítását sürgeti. A brit parlament alsóházában folyó vitán kifejtette, hogy a helyi rekord energiaárakat az okozza, hogy még mindig túlszabályozott az európai energiaipar.
A miniszterelnök Lindsay Hoyle képviselő felszólalására reagált. Hoyle azt követelte, hogy tovább csökkentsék az energiacégeket terhelő adókat, hogy azok működése stabilizálódhasson, egyben pedig a végfelhasználókat sújtsák nagyobb teherrel. "Vajon nem jött-e el az adócsökknetések ideje, hogy a megmaradó pénzből az Egyesült Királyság jobb gázellátását célzó beruházások induljanak, s hogy új gáztárolók létesüljenek az árak leszorítása érdekében?, tette fel a kérdést. Utóbbival az ország kispénzű fogyasztóit is segíteni lehetne.
Blair szerint Hoylenak természetesen igaza van annyiban, hogy nagyon elszaladtak az árak. A megoldás azonban az európai energiapiac szabadabbá tételében keresendő.


