BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

3G – túl a százmillión

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Szakértők szerint már a fenntartható növekedés állapotába jutott a harmadik generációs mobilok piaca a világon, miután az e technológiát használó előfizetők száma ez év júniusában meghaladta a százmilliót. Piaci elemzők úgy becsülik, ez a mutatószám – amely nemcsak a Magyarországon használt W-CDMA, hanem egyéb újgenerációs rendszerekre is vonatkozik – ügyfélszámban az év végére eléri a 167 milliót, 2010-re pedig meghaladhatja akár az egymilliárdot is. Ezek a felhasználók – amelyek az évtized végén a teljes mobil-előfizetői piac harmadát alkotják – a szolgáltatói bevételek felét termelik majd meg. Ez az egyik legfontosabb jelzőszám az operátoroknak, akik 2005-ben az utóbbi négy év legnagyobb arányú ARPU (egy ügyfélre jutó bevétel) csökkenését

realizálták. Számukra a 3G lehet a kulcsfontosságú forrása az ARPU újbóli „felemelkedésének” – legalább középtávon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.