BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Internetes különdíj

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A 16 német szövetségi tartomány vezetői megállapodtak, hogy 2007. január elsejétől 5,52 euró havidíjat kell fizetniük Németországban mindazoknak, akiknek nincs bejelentett rádió- vagy tévékészülékük, de internetkapcsolattal rendelkező számítógépük vagy internetes tévé- és rádióműsorok elérésére alkalmas mobiltelefonjuk viszont van. A központi díjbeszedő szervezetnek (GEZ) fizetendő havidíj ugyanannyi, amennyit Németországban rádió-előfizetésként szednek be.

A német háztartások több mint 17 eurót fizetnek havonta tévédíjként, ám mindeddig a neten sokkal több rádióműsor elérhető, mint televízióadás, így az ARD csatorna annyi pénzt követel a számítógépes és telefonos hozzáférésért, amennyibe a rádió kerül egy előfizetőnek.

A tervezett újabb adót éles kritikák érik az ipari csoportok részéről, akik azzal érvelnek, hogy a német vállalkozásokat, különösen a kis- és középvállalatokat sújtja. A német tévédíj egyébként a legmagasabbak közé tartozik Európában. ( Reuters, it.news.hu)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.