Megnyitotta kapuit a vendégek előtt az ország első repülőtéri szállodája, a vecsési Hotel Stáció Airport Alliance. Az Optotel Kft. beruházásában készült háromcsillagos, 31 szobás szállót a legmodernebb technikával szerelték fel. Bevezették a Bitel Kft. által kifejlesztett Ordinator nevű informatikai rendszert is, amely lehetővé teszi a pontos vendég- és személyzetkezelést, valamint egy fokozottan ésszerű és takarékos üzemeltetést.
Az Ordinator grafikus felületével egyszerűen kezelhető, felhasználóbarát eszköz, amely a vendéget a szobafoglalástól egészen a távozásig követi. A rendszer működését úgy alakították ki, hogy – a kommunikációs rendszer esetleges meghibásodása esetén – az offline működés biztosított legyen – közölte Kiss Gergő üzemelési igazgató.
Az Optotel Kft. 550 milliót fordított a hotelberuházásra, ebből jelentős részt az olyan különleges technológia beépítése tett ki, mint például a hőszivattyús fűtő-hűtő rendszer. A szálloda a szolgáltatásait tekintve messze túlhaladja a háromcsillagos színvonalat, minden szobája temperált és internetcsatlakozással felszerelt. A csipkártyás beléptető rendszert, a fűtésszabályozást, a szállodai széfkezelést stb. integrált rendszer működteti, amely a szálloda biztonságosabb és gazdaságosabb üzemelését segíti elő.
Az első magyarországi repülőtéri szálloda a Ferihegyen működő összes földi kiszolgálóval kapcsolatban áll (Malév, Budapest Airport, Chapman Freeborn). A Hotel Stáció a magyar nemzeti légitársasággal layover vendégekre kötött szerződést. Emellett a repülőtéren és az Airport Business Parkban működő cégekkel is üzleti kapcsolatban áll. A szállodában két konferenciaterem van, ezek 50 fős kiskonferenciák megtartására alkalmasak. A Stáció hotel egyik kiemelt célja, hogy üzleti és konferenciavendégek részére is kellemes légkörű, minőségi szolgáltatást nyújtson. A Stáció menedzsmentje a repülőtér dinamikus forgalomnövekedése alapján már az idén nyereséges évvel számol, és tervbe vette a szobakapacitás további növelését is.
Magyar tervezőket kértek fel egy a Fekete-tenger partján épülő szálloda fűtési rendszerének kidolgozására: gáz helyett hőszivattyú beiktatásával, tengervízzel melegítik a hotel szobáit. Léderer András, a feladattal megbízott Thermo Kft. vezetője szerint a 200 ezer eurós beruházás költségei három éven belül térülnek meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.