5,5 milliárdos ajánlat a Club Aligára - az egészségügyisek elégedetlenek
A Club Aligára öten pályáztak, az ártárgyaláson hárman vettek részt. A szerződés részleteit a hasznosítási tanács jóváhagyása után várhatóan a jövő héten tárgyalják - tette hozzá a vezérigazgató. Zelles Sándor az MTI-nek korábban elmondta: ártárgyalásra azért volt szükség, mert az ajánlati árak nagyon közel voltak egymáshoz. A balatonvilágosi üdülőkomplexumra november elejéig lehetett ajánlatokat tenni.
A kiírás értelmében ajánlatot kizárólag együttesen az Aliga I., II., III. ingatlanok tulajdonjogára, valamint az Aliga I. ingatlancsoport vagyonkezelői jogának megszerzésére lehetett benyújtani. A vagyonkezelésbe megszerezhető ingatlanok összterülete 47 hektár. A területen 55 épület található, amelyek teljes alapterülete meghaladja a 30 ezer négyzetmétert. A pályázat sikeres lezárását követően a KVI az üdülőkomplexumot üzemeltető Club Aliga Zrt. 100 százalékos részvénycsomagjának értékesítését is tervezi - ismertette korábban a KVI.
A korábban az egészségügyi tárca vagyonkezelésében működött ingatlan tavaly került vissza a KVI kezelésébe. A KVI 2006. május 31-én meghirdette először a Club Aligát, akkor az üdülőkomplexum három részét kínálta eladásra, illetve az Aliga I. nevű rész 25 éves vagyonkezelői jogára keresett befektetőt.
Zelles Sándor az MTI-nek korábban elmondta: a vagyonkezelői jogot azért emelték 49 évre, mert a tapasztalatok alapján ez felel meg a tulajdonjog értékének. A korábbi pályázatra a július 25-i határidőig két ajánlat érkezett. A Gyöngy PPM Kft., valamint a Bau Contact Trade Invest 2006. Kft. ajánlatait azonban az igazgatóság érvénytelennek nyilvánította, a pályázat eredménytelenül zárult.
A Club Aliga használati jogára szóló igényét korábban bejelentette az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ), ezt azonban a Veszprém megyei bíróság ez év februárban másodfokon is elutasította.
Az EDDSZ ugyanakkor az új kiírás kapcsán azt tudatta az MTI-vel, hogy az üdülőkomplexum használati jogáról szóló peres eljárás nincs lezárva. A szakszervezet szerint megtévesztő pályázati felhívást jelentetett meg KVI, mert az idén júliusban az Európai Jogok Bíróságához fordultak a munkavállalók továbbképzési és rekreációs jogát biztosító Club Aliga használati joga miatt.
A Club Aligát a Pénzügyminisztérium októberben 5,5-6 milliárd forintért pályázaton kívül megvételre ajánlotta az elővásárlási joggal rendelkező helyi önkormányzatnak. A polgármester közlése szerint az önkormányzat a Club Aliga pályázaton kívüli ingyenes átengedését kérte, ám ezt az igényüket a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) nem fogadta el. (MTI Eco)


