Csökkent Ferihegy forgalma
Az elmúlt 12 hónap alatt a ferihegyi repülőtér utasforgalma meghaladta a 8,264 millió főt, ez 4,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A repülőgépmozgások száma 5 százalékkal csökkent az év tizenegyedik hónapjában, összesen 9.294 fel-, és leszállást regisztrált a Budapest Airport. Az elmúlt tizenkét hónapban 127.453 gépmozgás volt Ferihegyen, 0,9 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Stewart Wingate, a Budapest Airport vezérigazgatója a közlemény szerint nem nevezte meglepőnek a novemberi forgalom visszaesést, amit azzal indokolt, hogy a november a légiközlekedés egyik leggyengébb hónapja.
A budapesti repülőtér forgalmát ezen túl hátrányosan befolyásolta, hogy csökkentek a budapesti szállodák szobafoglalásai és visszaesett a beutazó turistaforgalom is a tavalyi évhez képest - fűzte hozzá. A menetrend szerinti járattal közlekedő utasok száma az idén novemberben 520 ezer 700 volt, 2,4 százalékkal kevesebb mint egy éve.
Ebből a diszkont légitársaságok utasainak száma megközelítette a 144 ezret, 5,6 százalékkal csökkent a 2005 novemberihez képest, a hagyományos légitársaságok 392 ezret meghaladó utasszáma 3,8 százalékos csökkenést mutatott. Ennél is nagyobb mértékben, 9,4 százalékkal 84 ezer 400-ra csökkent a transzfer-utasok száma az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt 12 hónapban a menetrendszerinti utasok száma 6 százalékkal 7,6 millió fölé emelkedett, a hagyományos légitársaságoké 6,3 százalékkal 5 millióra nőtt, a diszkontoké azonban 1,1 százalékkal 2,2 millióra csökkent az egy évvel korábbihoz képest.
A 1,5 milliót meghaladó transzfer-utas szám 9,7 százalékkal magasabb mint egy évvel korábban. A charter-utasok száma novemberben 15.200 volt, 41,8 százalékkal kevesebb mint egy éve, az elmúlt 12 hónapban számuk 8,7 százalékkal 604.300-ra csökkent. A téli menetrendben 53 menetrendszerinti légitársaság közlekedik a világ 102 városába közvetlenül Ferihegyről. (MTI Eco)


