BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kit nevez meg Kóka Molnár utódjául? Aki határozottan kiáll a több biztósítós modell mellett

Az egészségügyi reform gerince a több-biztosítós rendszer bevezetése, a reform pedig a koalícióban maradás feltétele - mondta Kóka János, az SZDSZ elnöke csütörtökön Budapesten.

Az MSZP azt várja a szabad demokratáktól, hogy bizonyítsák be: a több-biztosítós modell jobb, mint az egyetlen biztosítós, és ezt az SZDSZ be is fogja bizonyítani - közölte a pártelnök újságírók előtt. Mint mondta: másfél hónapon belül véglegesítik a megállapodást az MSZP-vel a több-biztosítós rendszerről, és valószínűleg szeptemberben az Országgyűlés elé kerülhet az erről szóló törvényjavaslat.

Molnár Lajos utóda kapcsán annyit mondott: olyan jelöltet fog megnevezni, aki politikailag elkötelezett, szakmailag felkészült, és határozottan képviseli a több-biztosítós rendszer alapelveit. (MTI-MTV)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.