A foglalkoztatási szerkezetváltás, a kis- és középvállalkozások térhódítása a nagyüzemekkel szemben, a kiszervezések számának növekedése, a túlszabályozottság – többek között ezek miatt lenne szükség a munka törvénykönyvének módosítására. A Magyar Outsourcing Szövetség nemrég erről szervezett szakmai fórumot, ezen az új törvénykönyv megalkotói közül többen is előadást tartottak. Pál Lajos ügyvéd például differenciálná a munka törvénykönyve tartalmát, így például más védelem illetné meg a különböző hierarchiai szinteken dolgozókat, és a cégek létszáma szerint is eltérők lennének a szabályok. Kiss György, a Pécsi Tudományegyetem tanszékvezetője szerint érdemes lenne megfontolni, hogy a kollektív szerződésekben a munkaadók javára is el lehessen térni a munka törvénykönyve előírásaitól, hiszen utóbbiak így érdekeltek lennének akár az ágazati kollektív kontraktusok megkötésében is.
Az utóbbi évtizedekben megváltozott a foglalkoztatás szerkezete, a munkaadó és a munkavállaló kapcsolata is, ám a változásokat az Mtk. az ötvenszeri módosítás ellenére sem volt képes követni, elavult, reformra szorul – mondta lapunknak Suhajda Attila, a Magyar Outsourcing Szövetség elnöke. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.