A Budapest Egészségügyi Modell elnevezést viselő koncepció szerint egy Zrt. divíziójaként működne mintegy 14 kórház 90 telephelye.
A kórházak működtetése egy egységes stratégia mentén történne, melyet a Budapesti Egészségügyi Zrt. határozna meg, a divíziók - kórházak - operatív irányítását viszont továbbra is a kórházak igazgatói végeznék, de csak azokat. A kórházak feladata ugyanis meglehetősen leszűkülne, s csak a szakmai, egészségügyi tevékenységet hagynák az igazgatók kezében, a többi munkát pedig egy úgynevezett vállalati központ végezné el.
Központosítanák a gazdasági és pénzügyi feladatokat, a betegirányítást, de még a jogi képviseletet is. A koncepció szerint egyébként az is elképzelhető, hogy az ágyakat újraosztanák, a kórházak egyes feladatait és hogy mire specializálódjon az adott intézmény, szintén a központ határozná meg.
A Hírszerző tudomása szerint az SZDSZ nem volt túl lelkes az előterjesztés megismerése után. Bár egy liberális forrásunk szerint megfontolandó az átalakítás, az előterjesztést nagyon hiányosnak, és a jelenlegi formájában tárgyalhatatlannak tartják, háttérszámításokat, hatástanulmányokat várnak.
A szocialista politikus tulajdonképpen a liberális elképzelésnek, a versenynek, venné el a lényegét. Az SZDSZ szerint épp a verseny miatt kell áttérni a több-biztosítós egészségügyre, hiszen a kórházak versenyeznek a pénztárak kegyeiért, így pedig javul a minőség is.
Ha viszont Budapest összes kórháza egy vállalatba olvadna, akkor nem lennének egymás versenytársai az egészségügyi intézmények. A főpolgármester szerint ez kedvezne a betegeknek, mivel így nem a pénztárak döntenék el, hogy hova menjen az ember, hanem épp a beteg dönti el, hogy melyik kórházba szeretne befeküdni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.