BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gazprom: több költség, kisebb nyereség

A világ legnagyobb gáztermelője, az orosz OAO Gazprom a második negyedévben az egy évvel korábbitól 25 százalékkal elmaradó, 103 milliárd rubeles (4,2 milliárd dolláros) adózott eredményt könyvelt el.

Az árbevétel 5,1 százalékkal, 532 milliárd rubelre nőtt.

A működési költségek - döntően az infláció és a megnövekedett adóterhek miatt - éves szinten 18 százalékkal emelkedtek.

Jövőre a társaság a tervek szerint 157,7 milliárd köbméter gázt szállít Európába; Alekszej Miller vezérigazgató múlt heti bejelentése szerint ezer köbméterenként 354 dollárért. (Az Ukrajnába irányuló export tarifája az ideihez képest 38 százalékkal, 179,50 dollárra emelkedik.)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.